تاتو

مراقبت های بعد از تاتو

مراقبت های بعد از تتو

یکی از مراحل بسیار حساس و مهم تاتو بدن، مراقبت بعد از تاتو می باشد. باید بدانید تاتو تنها به انتخاب بهترین تاتو کار و استفاده از بهترین مواد و دستگاه محدود نمی شود بلکه با رعایت نکردن دستورالعمل ها و مراقبت های بعد از تاتو، ممکن است مشکلات زیادی رخ دهد.
البته علاوه بر مراقبت های بعد از تاتو، دستور العمل هایی برای قبل و زمان انجام آن نیز وجود دارد که رعایت آنها برای راحتی شما لازم است. با ما همراه باشید در ادامه قصد داریم تمام اصول مراقبت بعد از تاتو را شرح دهیم تا بتوانید با استفاده از این روش ها طرح تاتو خود مانند روز اول حفظ کنید.با ما در فروشگاه لوازم آرایشی ماتیک همراه باشید تا بیشتر در مورد مراقبت های بعد از تتو بدانید

فهرست مطالب

پس از اتمام مراحل تاتو بدن، ابتدا مقداری آنتی بیوتیک روی آن بزنید سپس روی آن را بپوشانید تا مانع از هر گونه آلودگی و میکروب شود البته دلیل دیگر پوشاندن زخم، جلوگیری از برخورد زخم ها با لباس و تحریک شدن زخم می باشد.
بعد از گذشت مدت زمانی پوشش را بردارید تا هوای به زخم بخورد و زخم ها با سرعت بیشتری مداوا شوند. پس از گذشت یک الی دو روز می توانید محل زخم را با آب و صابون بشویید. در نهایت مقداری مرطوب کننده فاقد الکل و عطر بر روی محل زخم بزنید. با رعایت کردن این موارد وقت، هزینه شما هدر نمی رود.

مراقبت بعد از تاتو خط چشم

در این بخش قصد داریم شما را با برخی از دستورالعمل ها و مراقبت های بعد از تاتو خط چشم آشنا کنیم. برخی از مراقبت بعد ار تاتو خط چشم به شرح زیر می باشد:
• باید تمام مراقبت های بعد از تاتو خط چشم را خوب انجام دهید تا دچار مشکل در چشم و پلک نشوید و از عوارض آن جلوگیری کنید.
• برای بهبود جای خط چشم به مدت یک هفته از پماد A و پماد کورتیزون استفاده نمایید.
• با استفاده از یک گوش پاک کن پماد را به آرامی روی محل تاتو خط چشم بمالید.
• به مدت یک هفته الی ده روز به سونا و استخر نروید چرا که کلر موجود در آب استخر موجب از بین رفتن و کمرنگ شدن خط چشم می شود.
• برای تثبیت خط چشم به مدت 48 ساعت چشمان خود را نشویید و آب نزنید.
• به هیچ عنوان به پلک و اطراف چشم خود دست نزنید تا زمانی که تاتو چشم کاملا تثبیت شد.
• برای اینکه تاتو خط چشم کاملا بهبود پبدا کند از وسایل آرایشی استفاده نکنید.
• بعد از اتمام تاتو خط چشم اگر پلک قرمز و ملتهب شد از کمپرس یخ بر روی پلک استفاده کنید.

مراقبت بعد از تاتو ابرو

بعد از اتمام تاتو ابرو زخم هایی به وجود می آید که برای کنترل و جلوگیری از عفونت باید مراقبت بعد از تاتو ابرو را انجام دهید. برخی از نکات مراقبت بعد از تاتو ابرو به شرح زیر می باشد:

به مدت 3 الی 7 روز از شستشوی ابرو تاتو شده خودداری نمایید.

برای جلوگیری از خارش و سوزش در هفت روز اول، روزی یک الی دوبار با استفاده از گوش پاک کن لایه نازکی از پماد را روی ابرو بمالید.
از خارندان و یا کندن پوست های ایجاد شده در چند روز اول بعد از انجام تاتو خودداری کنید.
مواردی که در بخش زیر بیان شده اند ، تاثیر بسزایی برای زود خوب شدن زخم تاتو دارند.

روز اول

همانطور که در بخش بالا گفته شد بعد از پایان کار، تاتو کار با زدن آنتی بیوتیک روی زخم آن را بپوشانید و اجازه دهید به مدت 1 الی 2 ساعت روی زخم بماند بعد آن را بردارید.

بعد از برداشتن پوشش ممکن است متوجه کمی خارج شدن ترشحاتی از محل زخم شوید. این ترشحات حاوی مقدار جوهر و خون می باشد که کاملا طبیعی می باشد. پوست شما نیز کمی زخم و قرمز می شود.

دقت داشته باشید چند روز اول باید محل زخم خود را چرب نگه دارید و دائما باید زخم خود را با استفاده از پماد های A و AD چرب کنید تا خشک نشود.

روز دوم و سوم

در روز دوم می توانید محل تاتوی خود را بشویید و ازیک مرطوب کننده بدون الکل و عطر استفاده نمایید. در زمان شستشو امکان داردمقداری جوهر از پوست شما سرازیر شود اصلا نگران نباشید زیرا این جوهر ها رنگدانه های اضافی در پوست است و خروج آنها مشکلی ایجاد نمی کند.

روز چهار الی ششم

در این روزها شاهد کمرنگ شدن قرمزی پوست و زخم می شویدالبته کمی خراش روی طرح تاتو وجود دارد. هرگز استفاده از مرطوب کننده و شستشوی محل زخم را فراموش نکنید تا این مرحله از مراقبت بعد از تاتو را نیز به راحتی بگذرانید.

روز شش الی چهار دهم ( پوست انداختن تاتو )

در این روز ها شاهد پوسته پوسته شدن زخم خود می شوید اما هرگز تلاش نکنید این پوسته ها را جدا کنید و یا به آنها دست بزنید. صبر کنید تا پوست های مرده به طور طبیعی از پوست جدا شوند. اگر پوسته ها را جدا کنید امکان دارد رنگ تاتو را از بین ببرید یا پوست خود را زخم کنید.

امکان دارد روی پوست خارش زیادی را احساس کنید، برای رفع این خارش بهتر است کمی مرطوب کننده بدون الکل و عطر روی زخم بزنید. اگر در این روزها تاتو متورم و قرمز است امکان دارد عفونت کرده باشد.

در هفته دوم برای بهبود پوسته شدن زخم کمی وازلین استفاده کنید. البته فراموش نکنید که باید لایه بسیار نازکی از وازلین را روی پوست بزنید تا زخم نفس بکشد.

روزهای پانزدهم تا سی ام

در آخرین مرحله بیشتر پوسته ها از بین می روند اما ممکن است هنوز مقداری پوسته روی زخم باقی بماند که متناسب با نوع پوست شما دیر یا زود از بین می روند. تاتو ممکن است هنوز خشک باشد پس همچنان آن را مرطوب نگه دارید. در این روزها لایه های خارجی پوست درمان می شوند در پایان ماه اول تاتوی شما باید کاملا روشن و واضح باشد.

کارهایی که نباید تا بهبودی تاتو انجام دهید

  • در معرض آفتاب قرار نگیرید.
  • لباس تنگ نپوشید.
  • شنا نکنید.
  • تتوی خود را دست نزنید و نخارانید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *